کلیپ و مستند

به صفحه تماشای فیلم‌های مستند و کلیپ‌های تولیدی رسانه‌سبز خوش آمدید.

* توجه: محتویات این بخش (فعلاً) در صفحه‌ی گوشیِ موبایل به‌طور کامل قابل دیدن نیست. در صورت نیاز، از کامپیوتر استفاده کنید. 

مستند «شهدِ خاطره»
مستند «شهدِ خاطره»

در این فیلم مستند که در سال 1385 تولید شده است، شاهد تلاش زنبورداران منطقه سرولایت نیشابور برای کوچ زنبور و به دست آوردن عسل هستیم. این فیلم در جشنواره رسانه های ترویجی (شهید آوینی) وزارت جهاد کشاورزی، صاحب رتبه شده است. تصویربردار: علیرضا آمنی فرد - نویسنده متن: سوسن صوفیان - تدوین: زینب تقی زاده - تهیه کننده و گوینده: امیر عرفانیان.

 
 

 

سقایت و تدبیر

در این کلیپ کوتاه، با بخشی از فعالیت ها و عملکرد شرکت فاضلاب روستائی استان خراسان رضوی آشنا می شویم. کارگردانی و تدوین: مجتبی احسانی - تصویربردار: محمد متحدی - رباتیک هوایی: محمد متحدی و محمد عرفانیان - تهیه کننده: امیر عرفانیان. تهیه شده در شرکت رسانه سبز. 

 
 

 

فرستادگان رضا - مستند شهدای آستان قدس رضوی

این فیلم مستند به مناسبت برگزاری اولین یادواره شهدای آستان قدس رضوی در ششم آبان 1395 تولید شده است. عوامل آن: مجتبی احسانی - محمد متحدی- سوسن صوفیان - محمد عرفانیان- مهدی عامل هاشمی- مهدی سرگلزایی- امیر عرفانیان. تهیه شده در شرکت رسانه سبز 

 
 

 

اولین یادواره شهدای استان قدس رضوی

تیزر کوتاه به مناسبت برگزاری اولین یادواره شهدای آستان قدس رضوی در تالار قدس حرم مطهر رضوی - سازنده اثر: ارشاد اسلامی - تهیه شده توسط شرکت رسانه سبز 

 
 

 

هرمزگان دیار تشنه

این فیلم مستند، سفری دارد به تمامی نقاط استان هرمزگان و تلاش پایان ناپذیر مردم آن خطه برای به دست آوردن آب و وضعیت اسفبار تأمین آب شربِ در آن دیار را به تصویر می کشد. این فیلم در سال 1379 تهیه شده و اوضاع آن زمان را روایت کرده. اکنون سؤال این است که در این دوران، مردم چگونه آب مصرفی خود را به دست می آورند؟ آیا باز گروهی هست که بدانجا سفر کند و به این سؤال ما پاسخ دهد؟

 
 

 

مستند مانور حریق در قطار شهری مشهد

در این مستند، به صورت لحظه به لحظه، شاهد برگزاری مانور حریق در قطار شهری مشهد هستیم. این مستند به سفارش قطار شهری مشهد و توسط شرکت رسانه سبز تولید شده است. در این فیلم، که از مدتها قبل برنامه ریزی و تدارک شده بود، گروهی از همکاران ما با هشت دوربین، کار ثبت این رویداد مهم را بر عهده داشتند.

 
 >>

 

قصه نان 

این کلیپ با موضوع تولید و مصرف صحیح نان تهیه شده است. خواننده: حمیدرضا مهماندوست با همراهی امیر عرفانیان.

 
 

 

کلیپ سنگر سازان بی سنگر

کلیپ تلاش در 8 سال دفاع مقدس. با صدای حمیدرضا مهماندوست

 
 

 

کلیپ پل بعثت

پل بعثت در جریان جنگ تحمیلی توسط تلاشگران خراسان رضوی بر روی اروند رود طراحی و احداث شد. این کلیپ بر اساس آن واقعه با صدای حمیدرضا مهماندوست ساخته شده است.

 
 

 

جنگل پسته خواجه سرخس

این فیلم مستندِ کوتاه، گزارشی است از فعالیت های شرکت صدف راه ابریشم در زمینه بهره برداری از جنگل پسته خواجه. این جنگل در اطراف شهرستان سرخسِ خراسان رضوی واقع شده و محصول آن پستۀ کوهی (بنه) از ارزش اقتصادی قابل اعتنایی برخوردار است.

 
 

 

کلیپ زعفران خراسان

کلیپ زعفران برای چهارمین جشنواره ملی زعفران که توسط ترویج جهاد کشاورزی خراسان رضوی در شهرستان زاوه برگزار شد، تهیه گردیده است. 

 
 

 

قنات میراث ماندگار 

آیا تا به حال، در جستجوی آب به اعمال قنات رفته اید؟ می دانید کار حفر آن چگونه است؟ با این کلیپ کوتاه، به همراه تصویربردارمان (محمدمتحدی) سفری خواهیم داشت به اعماق زمین و با بخشی از تلاش مقنیان آشنا می شویم

 
 

 

پشت صحنه مستند مانور حریق مترو

این فیلم کوتاه بخش هایی از تلاش گروه مستند ساز شرکت تلاش سبز در جریان اولین مانور حریق در متروی مشهد را به تصویر کشیده است. این مانور در مهر ۱۳۹۳ برگزار شد. مستند مانور در چند نسخه و با کاربرد آموزشی تولید شد.

 
 

 

 از رهایی تا دیدار - مستند

این فیلم مستند در سال 1369 و در اوج بازگشت آزادگان سرافراز به میهن توسط جهاد سازندگی خراسان رضوی تولید شد. سازندگان اثر: امیر عرفانیان (کارگردان و تدوینگر) - حسین اکبری (صدابردار و هماهنگ کننده) - علیرضا آمنی فرد (تصویربردار) - محمدرضا آخوندزاده (تهیه کننده) - علی اصغر یوسف زاده (صدابردار دوم) - قاسم سلیمانی (پشتیبانی)... پخش از شبکه یک و شبکه خراسان. یکی از فیلمهای منتخب جشنواره دفاع مقدس.

 
 

 

یاران ترویج

در این کلیپ، بخشی از فعالیت های اداری کارکنان ترویج جهاد کشاورزی خراسان رضوی به تصویر کشیده شده است. این تصاویر مربوط به سال 1387 است. اکنون بسیاری از این همکاران، بازنشست شده اند. تماشای این کلیپ را به سایر همکاران توصیه کنید.

 
 

 

معرفی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی

در این کلیپ ، که توسط شرکت تلاش سبز تولید شده است، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی معرفی شده و عملکرد آن در سال ۱۳۹۳ بررسی می شود. 

 
 

 

پیشگیری از خطرات گاز گرفتگی

در این کلیپ، نکات ایمنی برای جلوگیری از بروز صدمات ناشی از استفاده نادرست از وسایل گاز سوز مطرح می شود. این کلیپ توسط فرهنگ شهروندی و با صدای امیر عرفانیان تولید شده است. 

 
 

 

مصرف عوارض شهرداری

در این کلیپ در باره راه های مصرف و هزینه کردِ عوارض پرداختی مردم به شهرداری و هزینه های شهر مشهد صحبت می شود. تهیه شده در فرهنگ شهروندی و با صدای امیر عرفانیان.

 

Top